SOMMERSKOLEN DAG 5

Fredag 14.8. var vi kommet fram til Sommerskolens siste dag. -Det har vært hyggelig å få være sammen med deltakerne i fem hele dager, sier Alf Birger Rostad, som har hatt hovedansvaret. På spørsmål om det ikke har vært slitsomt, trekker han på smilebåndet, og sier at gleden ved å se barna kose seg, er det viktigste. De to siste dagene har Alf Birger hatt god støtte av Tore Brenne, en av klubbens erfarne trenere. Den femte dagen startet med ei judoøkt. Økta hadde tittelen «Judofestival», og bestod av konkurranser i litt utradisjonell form. Konkurransen gikk ut på å telle hvem som klarte flest kast, flest holdetak osv. innen en gitt tidsramme. Etterpå ble det delt ut premier og diplomer. Så var det tid for grilling, og matlysten var det ingenting å si på, pølsene gikk ned på høykant. Takk for Sommerskolen denne gangen, og velkommen tilbake neste år!

Grillsjef Per Anders Eriksen hadde mange munner å mette.
Grillsjef Per Anders Eriksen hadde mange munner å mette.