Nordisk mesterskap i Judo

Fem av våre utøvere tok turen til Nordisk Mesterskap i Judo 13/14 mai, i Trollhattan, Sverige.

Fra Levanger reiste de unge utøverne Martin Hynne, Lavrans Lysne-Ness og Ragnhild Holbø. Støtteapparatet besto av Thor Holbø, Gunnar Reitan, Morten Hynne og trener Lars-Erik Bjørås. Vår utøver Henrik Reitan møtte truppen i Oslo, og ble med videre derfra. Siden det er vanskelig å fly til Trollhattan var reiseruten var fly Værnes-Oslo, og leiebil videre.

-Teamfølelsen er sterk i klubben vår, forklarte Bjørås etter stevnet
-Henrik og jeg skiftet på å coache utøverne under kamp; her er det en for alle, og alle for en, smilte han fornøyd.

Klubben hadde planlagt reisen godt, og lagt til rette for en vellykket tur, i følge reiselederen.

Levanger Judoklubb endte med tre bronsemedaljer:

  • Henrik Reitan
  • Ragnhild Holbø
  • Martin Hynne

Vår ferske Norgesmester Lavrans Lysne-Ness møtte for stor motstand, og gikk på to tap etter god innsats, i følge trener Lars-Erik. Lavrans har flere år igjen i U21, og vi gleder oss til å se ham i aksjon neste år også. Trener Lars-Erik var ikke noe snauere enn at han deltok selv også, og endte på en hederlig femteplass.

Les gjerne Avisa Innherred sin gode artikkel fra Nordisk Mesterskap.

Hjemveien kan være lang, og man får ikke mer moro enn man lager selv:

Levanger Judoklubb sin satsing på ungdom bærer frukter, og vi har mange flotte ungdommer på tur opp i aldersklassene. Dette blir spennende!