DELTOK PÅ SOFAKAMPEN 2022

Etter to års opphold grunnet Corona nedstengning var Sofakampen tilbake i Trønderhallen, Levanger Judoklubb var en av flere lag og foreninger som også i år viste seg frem. Sofakampen er som navnet sier et tiltak for å få folk opp av sofaen og i aktivitet. Nestleder Tore Brenne var ansvarlig for opplegget og hadde med seg Einar og Peder Fostad samt Marius Sundby som assistenter. Vi hadde mange barn som fikk prøve seg på judomatten og de fikk både lære noen teknikker samt prøve seg på noen bryte/judokamper. Assistentene med Marius i front regjerte på matta med en lett blanding av judolek, instruksjon, kastedukke og dommer mens Tore Brenne informerte om klubbens mange tilbud. Med nesten 4 timer på matten og omtrent 1500 besøkende på Sofakampen var det til tider hektisk å holde være på standen for klubben. Forhåpentlig vis ser kanskje at det dukker opp noen nye medlemmer på både knøtt, nybegynnerkurs, BJJ og Falltreningskurs Senior.
Tekst og foto: Tore Brenne

Marius Sundby lærer bort judo.