ÅPENT TRØNDERSK MESTERSKAP

Lørdag 20.4. var det norgescup i Trønderhallen i Levanger med ca. 155 deltakere. I U15 var det nær 55 deltakere, 50 i U18, 30 i U21 og i overkant av 20 i senior. Ippon JK ble beste klubb med 6 gull etterfulgt av Judo Sundsvall med 5 og arrangøren Levanger Jk med 4. Medaljevinnere for Levanger Jk var Jørgen Ruiz Garcia, gull i U21 -73 og SH -73, Henrik Reitan gull i U21 -81, gull i SH åpen og bronse i SH -81, Markus Leonhardsen bronse i U15 -66, Per Erling Haugan bronse i U18 -81, Iver Finanger Nesbø bronse i U21 -81.

Finale åpen klasse: Henrik Reitan (blå), LJK, mot Morten Andersen, BK-judo. Reitan stakk av med seieren etter en flott uchi mata.

Finale åpen klasse: Henrik Reitan (blå), LJK, mot Morten Andersen, BK-judo. Reitan stakk av med seieren etter en flott uchi mata.

Flere bilder etter resultatlista
RESULTATER

UNGDOM JENTER U15

U15 Jenter -44 kg:

1   Helene Hjelkrem, Ippon Judoklubb
2   Rosa Alsgaard, Ippon Judoklubb
3   Live Heldal, Trondheim Judokwai
4   Stina Magneland, Judo Sundsvall

 U15 Jenter -48 kg:
1   Felicia Stridsmann, Judo Sundsvall
2   Stine Marie Røsæg, Trondheim Judokwai
3   Helene Eek Gerhardsen, Sande SK Judo
3   Karoline Høiland Galleberg, Sande SK Judo

U15 Jenter -63 kg:
1   Johanne Torstensen, Sande SK Judo
2   Gry Johnsen, Östersund Judoklubb
3   Stefanie Biedron, Judo Sundsvall
4   Synne Frafjord Moe, Ippon Judoklubb

UNGDOM GUTTER U15

U15 Gutter -34 kg:
1   Benjamin Myrvold, Nidaros Judoklubb
2   Gustav Brovold, Trondheim Judokwai
3   Adam Nowotynski, Judo Klubb Stord
4   Kristian Grande, Ringerike Judoklubb

 U15 Gutter -38 kg:
1   Mats Sommervold, Ippon Judoklubb
2   Mats Amundsen Svendsen, Sande SK Judo

U15 Gutter -46 kg:
1   Tom Cristian Myrvold, Nidaros Judoklubb
2   Sebastian Moss, Oslo Judo Klubb
3   Henrik Bentsop Åsen, Ringerike Judoklubb
3   Helge Helland, Ippon Judoklubb

 U15 Gutter -50 kg:
1   Gustav Sjöberg, Judo Sundsvall
2   Stein Magnus Mohrsen, Namsos Judo Club
3   Quan Tien Vo, Oslo Judo Klubb
3   Adrian Aar Andersen, Namsos Judo Club
5   Titan Steinvik, Levanger Judoklubb
5   Andreas Luther Bratberg, Steinkjer Judoklubb

 U15 Gutter -55 kg:
1   Simon Mellander, Judo Sundsvall
2   Petter Storfjell, Ippon Judoklubb
3   Owe Dvärby, Ånge Judoklubb
4   Sander Sunde Breding, Levanger Judoklubb

 U15 Gutter -66 kg:
1   Mark Johansson, Östersund Judoklubb
2   Martin Børtveit, Judo Klubb Stord
3   Kornelius Eilertsen, Sande SK Judo
3   Markus Leonhardsen, Levanger Judoklubb
5   Elias Rönnlund, Ånge Judoklubb
5   Lavrans Lysne-Ness, Levanger Judoklubb

UNGDOM JENTER U18

U18 Jenter -52 kg:
1   Trine Tvinnereim, Judo Klubb Stord
2   Alexsandra Nordtun, Judo Klubb Stord

U18 Jenter -63 kg:
1   Emma Rönnlund, Judo Sundsvall
2   Saga Jonsson, Östersund Judoklubb
3   Eilén Malmin, Sandnes Judoklubb
3   Kristin Bogan Larsen, Namsos Judo Club
5   Thea Lillegaard, Bodø Judo Club
5   Unni Dvärby, Ånge Judoklubb

UNGDOM GUTTER U18
U18 Gutter -50 kg:
1   Timmi Biedron, Judo Sundsvall
2   Amadeus Nowotynski, Judo Klubb Stord
3   Kim Andre Myrvold, Nidaros Judoklubb
4   Cristoffer Augustson, Judo Klubb Stord

 U18 Gutter -55 kg:
1   Sander Knutsen, Sandnes, Judoklubb
2   Siawash Naqibi, Sande SK Judo
3   Sebastian Bruvold, Sande SK Judo
3   Tor Brodkorb, Ippon Judoklubb
5   Sigurd Botolfsen, Ringerike Judoklubb

 U18 Gutter -60 kg:
1   Linus Angel Vinje, Fredrikstad Ksk Judo
2   Tørres Kjeka, Judo Klubb Stord
3   Åsmund Botolfsen, Oslo Judo Klubb
3   Nam Tien Vo, Oslo Judo Klubb
5   Calle Berggren, Judo Sundsvall
5   Vegard H. Johansen, Sandnes Judoklubb

 U18 Gutter -66 kg:
1   Bjørn Brodkorb, Ippon Judoklubb
2   Nicolai Johnsen, Ippon Judoklubb
3   Viktor Hermansen, Sandnes Judoklubb
3   Daniel Haugen, Larvik Judoklubb
5   Jan Roger Strøm, Steinkjer Judoklubb

U18 Gutter -73 kg:
1   Matias Kollerud, Krokstad Judoklubb
2   Jonas Carlsson, Judo Sundsvall
3   Theodor Hunstad, Ringerike Judoklubb
4   Ludger Moser, Trondheim Judokwai.

 U18 Gutter -81 kg:
1   Petter Austad, Ippon Judoklubb
2   Daniel Braaten, Bodø Judo Club
3   Per Erling Haugan, Levanger Judoklubb

 U21 (JUNIOR):

U21 Damer -57 kg:
1   Rebecca Tvinnereim, Judo Klubb Stord
2   Thea Lillegaard, Bodø Judo Club
3   Trine Tvinnereim, Judo Klubb Stord
3   Alexsandra Nordtun, Judo Klubb Stord

 U21 Herrer -55 kg:
1   Sander Knutsen, Sandnes Judoklubb
2   Siawash Naqibi, Sande SK Judo

 U21 Herrer -60 kg:
1   Linus Angel Vinje, Fredrikstad Ksk Judo
2   Nam Tien Vo, Oslo Judo Klubb
3   Vegard H. Johansen, Sandnes Judoklubb
4   Tørres Kjeka, Judo Klubb Stord

 U21 Herrer -66 kg:
1   Nicolai Johnsen, Ippon Judoklubb
2   Viktor Hermansen, Sandnes Judoklubb
3   Bjørn Brodkorb, Ippon Judoklubb
3   Daniel Haugen, Larvik Judoklubb

 U21 Herrer -73 kg:
1   Jørgen Ruiz Garcia, Levanger Judoklubb
2   Matias Kollerud, Krokstad Judoklubb
3   Ole Marius Bjørnli, Nærøy Judoklubb

 U21 Herrer -81 kg:
1   Henrik Reitan, Levanger Judoklubb
2   Vedran Poljcic, Nidaros Judoklubb
3   Iver Finanger Nesbø, Levanger Judoklubb
4   Daniel Braaten, Bodø Judo Club

 SENIOR:

Senior Herrer -66 kg:
1   Nicolai Johnsen, Ippon Judoklubb
2   Linus Angel Vinje, Fredrikstad Ksk Judo

Senior Herrer -73 kg:
1   Jørgen Ruiz Garcia, Levanger Judoklubb
2   Morten Andersen, BK-Judo 

Senior Herrer -81 kg:
1   Robert Ivarsson, Östersund Judoklubb
2   Bård Nesbø Skreien, Førde Judoklubb
3   Vidar Lund, Ippon Judoklubb
3   Henrik Reitan, Levanger Judoklubb
5   Kim Lebas, Östersund Judoklubb
5   Tarjei Nesbø Skreien, Førde Judoklubb

 Senior Herrer +100 kg (Uoffisiell klasse, ikke norgescup):
1   Espen Johannesen, Nidaros Judoklubb
2   Bjørnar Brekke, Judo Klubb Stord

Senior Herrer Åpen klasse:
1   Henrik Reitan, Levanger Judoklubb
2   Morten Andersen, BK-Judo
3   Bjørnar Brekke, Judo Klubb Stord
KlubbrangeringTM2013.