TO GULL OG TO SØLV I NM UNGDOM OG JUNIOR

NM individuelt for U15, U18 og U21 ble avviklet lørdag 4.10. i Sande, og Levanger Judoklubb gikk like godt hen og kapret to gullmedaljer og to sølvmedaljer. Dagens mest fornøyde deltaker var nok Jørgen Ruiz Garcia, som sikret seg gullet i U21 -81 kg. Fra før har han hele fire sølvmedaljer i junior. I år er det siste gangen han konkurrerer som junior, og hva kunne da smake bedre enn å slå til med gull? -Herlig! utbrøt Jørgen og fikk en skikkelig bamseklem av klubbkompis Henrik Reitan. Henrik var ikke snauere og tok klubbens andre gullmedalje, i U21 -100 kg. Videre i U21 ble det sølv til Ingebjørg Holbø i +70 kg. Klubbens yngste medaljevinner var Markus Leonhardsen, som kapret sølv i U15 +66 kg. Ragnhild Holbø konkurrerte i U18 – 52, men gikk dessverre ut med skade i første kamp. Lavrans Lysne-Ness leverte to gode kamper i U18 -90, men femtenåringen måtte innse at han var førstereisgutt i denne aldersklassen.
Søndag er det klart for seniorklassene og der stiller Ingebjørg Holbø i -63 og Henrik Reitan i -90. Se live streaming på http://www.appsecurity.no/websider/sskjudo/

F.v.: Jørgen Ruiz Garcia, Henrik Reitan, Ingebjørg Holbø, Markus Leonhardsen og Lavrans Lysne-Ness.
F.v.: Jørgen Ruiz Garcia, Henrik Reitan, Ingebjørg Holbø, Markus Leonhardsen og Lavrans Lysne-Ness.