Lag-NM 2016 på Kongsberg en suksess

I årets Lag-NM stilte fem av klubbens unge kamputøvere på regionslag for Judoregion Midt. I NM for lag kan klubblag bruke en utøver fra annen klubb. To av våre utøvere var utlånt til Trondheim Judokwai, og en til Ippon Judoklubb. I antall deltakere var årets Lag-NM det største noensinne.

For første gang var U15-klasse (maks 14 år) en del av NM gjennom U15 Mix. Et mix-lag består av 3 gutter og 2 jenter, pluss eventuelle reserver som kan steppe inn underveis. Klassen hadde ikke offisiell NM-status i år, men de fleste anser likevel medaljer der så god som noen.
Judoregion Midt tok gull i U15 Mix. Laget besto av Gustav Brovold fra Trondheim, Stina Aar Andersen og Iver Hildrum fra Namsos og LJK-trioen Emmeli Ertzaas, Sander Næssan og Jonas Leonhardsen.

Judoregion Midt greide også sølv i U21 Herrer, med LJKs Lavrans Lysne-Ness på laget. I U21 Mix var han utlånt til Trondheim Jks andrelag, der de fikk bronse, mens Trondheimsklubbens førstelag tok gullet. Tross Lavrans sine to medaljer, ble lillesøster Inez Marie likevel «familiemester» med gull fra U18 Jenter sammen med jentene i TJK. Henrik Reitan var utlånt til Ippon, som tok gull i Senior Herrer.

Det ble et stort NM for vår gode nabo i sør, som også seiret i U18 Gutter.
Totalt for Trøndelag og Region Midt: 4 gull, 1 sølv og 1 bronse.

Foto: Hege Aar (Namsos Judo Club), Jan Ove Rein (Nidaros Judoklubb) og Håvard Nessan (Levanger Judoklubb)

 

Ingebjørg var den sjette fra LJK i aksjon under NM. Hun har satset som dommer de siste årene, og gikk opp til Dommer B-lisens under NM. Det gikk strålende og det var en stolt dame som mottok diplomet etter stevnet.

holbo-diplom

Namsos Judo Club har fått tildelt Lag-NM for 2017, og vi gleder oss allerede.

Resultatlisten:

U15 mix (uoffisiell klasse)
1. Judoregion Midt
2. Ippon Judoklubb
3. Judoregion øst

U18 jenter
1. Trondheim Judo kwai
2. Judoregion øst
3. Stavanger/Sande

U18 gutter
1. Trondheim Judo kwai
2. Judoregion øst 1
3. Stavanger/Sande
3. Judoregion øst 2

U18 mix
1. Trondheim Judo kwai 1
2. Judoregion øst 1
3. Ippon JK
3. Trondheim Judo kwai 2

U21 damer
1. Judoregion øst
2. Ippon JK
3. Stavanger/Sande

U21 herrer
1. Ippon JK
2. Judoregion midt
3. Stavanger/Sande

U21 Mix
1. Judoregion øst
2. Stavanger/Sande
3. Ippon JK

Senior damer
1.Judoregion øst
2.BK-Judo
3.NJJK

Senior herrer
1.Ippon
2.BK-Judo
3.Oslo Judoklubb
3.Sandnes

Senior Mix
1. Oslo JK
2. NJJK
3. BK Judo
4. Stavanger/Sande