120 DELTAKERE KJEMPET OM MEDALJER I REGIONMESTERSKAPET

Regionmesterskapet for Judoregion Midt samlet hele 120 deltakere til dyst i Eiendomsmegler 1-hallen lørdag 28.1. Dette er en markant økning av deltakere sammenliknet med tidligere år. Etter vår informasjon må vi ti år tilbake i tid for å finne tilsvarende antall, på det som da var kretsmesterskap for Trøndelag. 75 av deltakerne gikk i klassene for U9/11/13, 12 i U15, 12 i U18 og i U21 og senior var det 21 deltakere. Nidaros JK var største klubb med 44 deltakere, etterfulgt av arrangørklubben Levanger med 32, Namsos JC med 22, Trondheim Judokwai med 16, NTNUI med 5 og IL Stålkameratene med 2. Det var mye god judo å se, i alle aldersklasser, så det er ingen tvil om at det drives godt i klubbene for tida. Det er også gledelig å registrere at det er ettervekst i dommerstanden. Levanger JK har nylig gjennomført C-dommerkurs, og fem kandidater fikk bestått lisensens etter stevnet. Neste regionale stevne er Innherredcup, som arrangeres samme sted lørdag 18.3.
Resultater her  (i henhold til barneidrettsbestemmelsene publiseres ikke resultater for U9 og U11)

LJKs flinke utøvere i barneklassen sammen med klubbens nye dommere, og hoveddommer Alf Birger.

 

 

Mye folk i hallen på regionmesterskapet.

U9, U11 og U13: 

U15, U18, U21 og senior: