KM FOR NORD- OG SØR-TRØNDELAG

Omkring 125 utøvere møttes til dyst i gymsalen ved Frol oppvekstsenter i Levanger lørdag 26.1. Barneklassene utgjorde halvparten mens resten fordelte seg på ungdom, junior og senior. I alt sju klubber var representert og resultatene viser at arrangørklubben Levanger Jk topper statistikken med 9 medaljer, Namsos Jc med 8, Trondheim Jkw, Steinkjer Jk og Nidaros med 5 hver, NTNUI med 4 og Nærøy med 1. Det var mange gode kamper å se i barneklassene og dette viser at det drives godt i klubbene i Trøndelag. I klassene for ungdom, junior og senior var det mange store vektklasser med tøff kamp om medaljene.

Chris Andre Finanger (LJK, t.v.) deltok i sitt første stevne og tok like godt gullet i U18-66 kg. Her klar til kamp mot Sindre Kalås (NJC).

Chris Andre Finanger (LJK, t.v.) deltok i sitt første stevne og tok like godt gullet i U18-66 kg. Her klar til kamp mot Sindre Kalås (NJC).

LJKs deltakere i barneklassene viser stolt fram medaljene sine,

LJKs deltakere i barneklassene viser stolt fram medaljene sine,

U21H-90: Nils Robin Bjørklund (Levanger) med en perfekt ippon mot Vedran Poljcic (Nidaros)

U21H-90: Nils Robin Bjørklund (Levanger) med en perfekt ippon mot Vedran Poljcic (Nidaros)

RESULTATLISTE                                    

UNGDOM (U15 & U18):

U15 Jenter -57 kg:

1. Stine Marie Røsæg, Trondheim Jkw

2. Filippa Brovold, Trondheim Jkw

3. Ragnhild Holbø, Levanger Jk

U15 Gutter -38 kg:

1. Gustav Brovold, Trondheim Jkw

2. Benjamin Myrvold, Nidaros Jk

U15 Gutter -42 kg:

1. Tom Christian Myrvold, Nidaros Jk

2. Thomas Edmund Wikdahl, Levanger Jk

3. Erlend Kvitvang Benan, Steinkjer Jk

U15 Gutter -50 kg:

1. Lavrans Lysne-Ness, Levanger Jk

2. Adrian Aar Andersen, Namsos JC

3. Mathias Løvmo, Namsos JC

4. Magne Mardal Moe, Trondheim Jkw

U18 Jenter -70 kg:

1. Eirin Nordhøy, Namsos JC

2. Kristin Bogan Larsen, Namsos JC

U18 Gutter -55 kg:

1. Sergei Pugachev, Nidaros Jk

2. Kim Andre Myrvold, Nidaros Jk

U18 Gutter -66 kg:

1. Chris André Finanger, Levanger Jk

2. Jan Roger Strøm, Steinkjer Jk

U18 Gutter -73 kg:

1. Marius Andersen, Trondheim Jkw

2. Ludger Moser, Trondheim Jkw

JUNIOR (U21):

U21 Herrer -66 kg:

1. Jan Roger Strøm, Steinkjer Jk

2. Johan Nordal Børstad, Namsos JC

3. Idar Aleksander Fredriksen, Namsos JC

4. Magnus Lyngås Enge, Nidaros Jk

 

U21 Herrer -73 kg:

1. Jørgen R. Garcia, Levanger Jk

2. Magnus Nicolaisen, Steinkjer Jk

U21 Herrer -90 kg:

1. Aleksander Fossan, Steinkjer Jk

2. Nils Robin Bjørklund, Levanger Jk

SENIOR:

Senior Herrer -81 kg:

1. Georg Brandtzæg, NTNUI

2. Jørgen Ruiz Garcia, Levanger Jk

3. Alexander Nævdal Sigurdsson, NTNUI

3. Vedran Poljcic, Nidaros Jk

Senior Herrer -100 kg:

1. Niels de Vries, Namsos JC

2. Lars Tandle Kyllingstad, NTNUI

3. Erik de Vries, Namsos JC

3. Tore Kongshaug, Nærøy Jk

Senior Herrer Åpen klasse:

1. Jørgen Ruiz Garcia, Levanger Jk

2. Nils Robin Bjørklund, Levanger Jk

3. Lars Tandle Kyllingstad, NTNUI

3. Lars Lynge Christiansen, Sande SK Judo (teller ikke i KM)

5. Niels de Vries, Namsos JC

 

Ekstraklasse med utøver utenfor Trøndelagskretsene (teller ikke som KM):

Senior Herrer -100 kg:

1. Lars Lynge Christiansen, Sande SK Judo

2. Niels de Vries, Namsos JC

3. Lars Tandle Kyllingstad, NTNUI

3. Erik de Vries, Namsos JC

5. Tore Kongshaug, Nærøy Jk

5. Nils Robin Bjørklund, Levanger Jk

Klubbrangering KM 2013