STARTER FERIEN MED BLÅTT BELTE

Sander Næssan (12) og Mathias Eriksen (12) fikk endelig belønning etter iherdig graderingstrening. Tirsdag 23.6. graderte de seg til blått belte (2. mon). Pensum til blått belte er ikke småtteri, blant annet inneholder det 32 kasteteknikker, og i tillegg kommer holdetak, frigjøringer og mer til. Sensor Alf Birger Rostad var tydeligvis fornøyd med å starte sankthansfeiringa på denne måten: – Sander og Mathias har jobbet målbevisst og sjølstendig, og resultatet ble meget bra.
Nå står sommerferien for tur, og det er ikke judotrening før i starten av august. Vi oppfordrer våre medlemmer til å ha en aktiv ferie med andre aktiviteter enn judo. God sommer!

Blått belte til Sander Næssan (t.v.) og Mathias Eriksen. Sensor var Alf Birger Rostad.
Blått belte til Sander Næssan (t.v.) og Mathias Eriksen. Sensor var Alf Birger Rostad.