JULETRENING

For de fleste er jula en god ferie med tid sammen med familie og venner. Aktivitetsnivået senkes gjerne og kaloriinntaket økes. Blant klubbens nærmere 200 medlemmer er det allikevel noen som føler for å få utfolde seg på matta. 22. og 27. desember ble det holdt to treninger der Henrik Reitan var hovedtrener. Henrik er hjemme på juleferie, og det var moro for både store og små å få trene sammen med toppidrettsutøveren. Treningene var tilpasset juletida, med mye leik og litt nye tilnærminger til judo. Avslutningsvis viste Henrik noen teknikker som han mener er grunnleggende for å kunne lykkes i ne waza. – Fram til dere er 15-16 år er det viktigste likevel å trene på mange ulike teknikker for å utvikle dere som utøvere, sa Henrik.

Gjengen som var samlet til juletrening 22.12.
Samlet til juletrening 22.12.