Årets første Norgescup – 830-Cup 2019

På årets første Norgescup-stevne var det tradisjonen tro utdeling av premier og stipend til vinnerne av Norgescupen i Judo for fjoråret – 2018. Levanger Judoklubb forsynte seg som vanlig grovt og hadde med ikke mindre enn fire pokaler hjem. Klassevinner Bjørås fikk i tillegg et stipend på kr. 6000,- øremerket elitesatsing.

Norgescupvinnere:

 • Emil Westum  – U15G-55
 • Elise Bjørås – U15-52,  U18-52
 • Emmeli Ertzaas -U15-63

830-Cup i Kongsberghallen er et tradisjonsrikt stevne, og Levanger Judoklubb stilte som vanlig med mange deltakere. Det var 15 utøvere fra Levanger som dro til Kongsberg med buss, supplert med utøvere fra Namsos Judo Club og Nidaros Judoklubb. LJK stilte med utøvere i U15, U18 og U21, og trener Lars Erik Bjørås var fornøyd med helgens innsats: 
-Våre utøvere viste som vanlig topp innsats, og fikk uttelling for det på medaljestatistikken, framhevet Bjørås. 
-Flere av de som tok medalje i årets første stevne har ikke vært på pallen før på dette nivået, og det viser at LJK har utøvere på vei opp og fram, skrøt hovedtreneren. 
-Igjen var det jentene som høstet flest medaljer, og det viser hvor viktig og suksessfull klubbens satsing på egen jentegruppe er, avsluttet hovedtrener Bjørås.

Vår utøver Emmeli Ertzaas fikk ekstra skryt fra stevneleder Hans Engebretsen under premieutdelingen, fordi hun stilte i hele tre klasser i 830-cup, slik at det skulle bli gyldige klasser for alle tilreisende jenter i -63-kilos-klassene.

 • Gull:
  • Elise Bjørås: U18J-57, U21J-57
  • Pernille Ertzaas: U15J-44
 • Sølv:
  • Emmeli Ertzaas: U18J-63, U21J-70, Senior D-70
  • Ottar Bjørnebo U15+66
  • David Siska U15-66
 • Bronse:
  • Sander Næssan: U18-73
  • Lina Sofie Bjørås: U15J-63

Se bilder fra stevnet på judobilder.org