Levanger judoklubb blant tusener

I følge avisa Innherred var det tusenvis som møtte opp til 17.mai-tog i Levanger 2016.
Levanger Judoklubb tok sin tradisjon videre, og stilte opp med utøvere som viste seg fram på matta bak hagetraktoren. På tross av litt usikre værprognoser var det flott oppmøte, med kanskje det beste oppmøtet på lenge. 60 utøvere og foresatte stilte bak klubbens fane, derav hele 45 i judodrakt.

BT 2016-04

Utøverne fikk mye oppmerksomhet for sin aktivitet oppe på matta, og det ble tatt mange bilder av våre utøvere av både publikum og tog-deltakerne.

BT 2016-01

For andre året på rad styrte “lokfører” Håvard den brede judovognen sikkert rundt skarpe svinger og gjennom trange gater. Som ved mange tidligere år var “lokomotivet” en traktorklipper velvillig utlånt fra Mosling på Moan fritidspark.

BT 2016-03

BT 2016-02

 

Som vanlig markerer borgertoget sesongavslutning på trening og konkurranse for de yngste. De som vil fortsette litt til er velkomne til å trene med de noe eldre utøverne en tid framover.

Treningstider er klokken 18:30-20:00 tirsdager og torsdager.